Trenn 16.06.16

Käisime jälle meie lemmikus trennis – Emma trennis.

Emma trenn oli põnev seekord seetõttu, et kohtasime lausa kolme koera!

Esimesena jalutas meiega Meera, keda Kiefer on näinud nii palju kordi, et ärritina väga enam ei mõju.
Siis kohtus Kiefer Ronniga, keda ei ole ta kunagi näinud. Ronni on suur must isane koer ja peaks mainima et nende sünkroonis jalutamine läks super super hästi!
Siis tuli meie seltsi Riin (malinois) ja tegime Emmaga ekspromptotsuse jalutada kõiki kolme koera korraga, sest ma tundsin et Kiefer on selleks valmis.

Jah, Kieferil oli raskem aga hakkama sai ta 100% ning kontaktid olid ilusad, taluvusläve ma ei ületanud.
See ei ole tegelikult õige samal korral muuta ärritit, lisada ärriteid ise samal ajal vahemaid hoides analoogsena, kui ühe tuntud ja tuttava ärriti puhul aga me kõik jälgisime väga hoolega koerte kehakeelt ja muid väliseid näitajaid, millest võiks lugeda ebakindlust või ärritumust.

Riinuga jalutati meist vahepeal päris lähedalt mööda. See tegi küll Kieferi veidi murelikuks esimesel korral ja Kiefer oli ülimalt huvitatud Riinu lõhna uurimisest (lootes et ehk saab korra saba alla ka kiigata aga tutkit. Kogemused piirdusid käpajälgede jm lõhnade nuuskimisega). Samas ei tekkinud reaktsiooni ja Kiefer pööras oma tähelepanu mulle päris kiirelt tagasi.

Kokkuvõtvalt – Kiefer on arenenud meeletu kiirusega edasi ning võõrad koerad lähemal kui 5m (olenevalt situatsioonist ja koerast) võivad olla juba talutavad!

Eriti super oli jälgida Kieferit siis, kui malinois jooksis või hüppas. Hüppamine küll ajas saba korra lehvima (märk erutusest) aga kui Riin pärast jooksis, oli Kiefer täiesti neutraalne.
Ma olen väga rahul Kieferi sooritusega!

Panin kokku trenni huvitavamatest kohtadest popurrii:

https://www.youtube.com/watch?v=07VdbybCowU

0.00-0.07-0.14 No vaat kui tublisti Kiefer ei reageerinud üldse koerale, kes vaatab talle otse silma sisse ja on täitsa võõras! Alul ma ehmatasin et Kiefer läks nii stressi et hakkas nuuskima maad aga nähes oma käe asendit, olin ma ilmselt ennetanud kõike, visates maha viineritükikesi, et katkestada “jada” ja suunata energia mujale.
0.17-0.30 näitab Kiefer klassi istumises ja ilusas lamamises hoolimata teise koera olemasolust. See ilus kontakt ja entusiasm… :)
0.34-0.46 Kui lähedal on koerad üksteisele! Taluvuslävi on ca maksimaalselt 2,5-3m. SUPER! Aga kas ma näen videos veidi vältimiskäitumist?
0.48-1.03 Kiefer on nii tubli, samal ajal möödub väga lähedalt ringiga temast koer. Teate mis selles lõigus on suur viga? Preemia on suur viga! Ma olen jätnud vähemalt 3 preemiat vahele ja tubli treenija nii ei tee! Aga kust sa muidu õpid, kui mitte videolt tagantjärele vaadates?
Oleks premeerinud tihedamalt, oleks ehk saanud ennetada Kieferi püsti tõusmist ja Riinu nuusutama minemist. Aga oleks on oleks. Jälle midagi kõrva taha panna. Põhiline on see et kogu olukorra vältel ei olnud Kiefer grammigi üle taluvusläve! Aga mugavustsoonist olime mõlemad väljas ja see oli pigem vajalik.
1.13 – personaalne suhtlus, vaadates teise koera toimetamist.
1.17 – vaadake kuidas muutus olek peale Riinu hüpet. Aga see on normaalne ja loogiline, sest Kiefer ei ole näinud ühtki koera enne niimoodi ja nii lähedal tegemas.
1.21 väike samm tagasi, ehk siis olime taluvusläve piirile liig lähedal. Ruttu maius suhu ja mõtted mujale.
1.23 – Oi, kuidas Riin jookseb ja Kiefer on oma tähelepanu koondanud parem mulle. Korraks küll äkiline peapööre, et kontrollida ohutust aga ärritustase ei tõusnud. Taaskord on mul tunne et võisin näha vältimiskäitumise pojakest.
1.31 – kui tublisti kontrollib Kiefer end Riinu teisel ümber meie jalutamise katsel. Lihtsalt W O W.
1.44 – kutsun ta pigem enda kõrvale, et jääda puhvriks koera ja ärriti vahel (intensiivsusel peab olema piir, et koera sisse ei koguneks ärritust) Aa otseloomulikult ei nõua ma perfektset kõrvalistumist. Hea märk on see, et Kiefer täitis ülesannet ilma igasuguse vaevata. Järelikult ei olnud peake muret täis.
1.51 näitab et tegelikult ei ole ta valmis tööks, sest teise koera lõhn ja liikumistrajektoor katkestasid igasuguse kontakti. Ma ei saa seda talle loomulikult pahaks panna, sest koer on ju “uus” ja kõik lõhnad samuti.
1.58 – käime üle kõik Riinu lõhnad, et Kiefer saaks veenduda ohutuses ja rahuldada oma uudishimu ning maandada end nuuskimisel.

No SUPER SUPER SUPER trenn oli! :) JEEE!

Ilusat suve jätku, head lugejad!

No Comments

Post a Comment