Treeningud 19.03 ja 25.03

Laupäeval, 19.03 treenisime esimest korda päevasel ajal TAKO’s
Kuna ilm oli väga ilus, otsustasime kohale minna ja tagasi tulla hoopis jala. Kokku kõndisime 13 km ja Kieferile ning minule mõjus see väga hästi! Ma sain isegi oma seljavalust lahti.
Trenni jõudes ei olnud meil erilist võimalust teha korralikku aklimatiseerumist sest teine koer oli juba hallis sees. Hoolimata sellest oli Kiefer pigem madalama energiatasemega ning kontaktis minuga. Kindlasti mõjutas seda pikk eelnenud jalutuskäik.

A-kontakt
Hoidsime end teisest koerast parajasse kaugusesse (vahelt oli eemaldatud nägemiseks 2 plaati) ja sügasime, mängisime. Sessioon oli seekord lühike – kuskil 15 minuti ringis aga jäin väga rahule, sest Kiefer ei ilmutanud ärevuse märke.
Sessiooni lõpus, kui teine koer oli lahkunud, uurisime tema lõhnu ja veendusime et kõik oli ohutu. See on uus element, mille olen lülitanud treeningusse. Kui näeme koera, siis hiljem läheme nuusime selle koha üle.

Tagasiteel oli ehmatavaks kogemuseks üle aia hüpanud lahtine koer. Ma jõudsin vaid Ei hüüatada ja Kiefer urahtas ka paar korda, kuid koer lahkus tuldud teed pidi ja Kiefer taastus väga ruttu ehmatusest. Ca mõne sekundi pärast oli ta nõus juba touch’e pakkuma ja sööma.

Antud korrast ei ole mul häid videosid ja pilte kahjuks aga jagan siiski natuke kaadreid meie jalutamisest (ehk koerast kes veel ca poolteist aastat tagasi tiris kui tank)

19.03 saime kokku ka ühe mureliku koeraomanikuga, kelle koeral on reaktiivsus alles algjärgus ja ta oli nii tubli, et taipas koheselt abi otsida. Õpetasin neile esimesel korral aklimatiseerumist ja kontakti premeerimist ja lubasin koostada koduste ülesannete plaanid. Mul oli ääretult hea meel kuulda, et ta jäi rahule meie sessiooniga. Kindlasti pajatan meie kokkusaamistest pikemalt edaspidigi.

25.03, reedel treenisime taaskord TAKO hallis, seekord paariliseta. Lasin Kieferil aklimatiseeruda, nuusutada omas tempos ja Kiefer soovis lausa mängida! Tegime 2 setti müramismänge ja hästi palju mõnusat äraolemist. Uue harjutusena tegime koera premeerimist siis, kui ta valis teise meelitaja asemel minu ja Kiefer näitas kõrvalkõnni taset siis, kui tal oli vaja näha mis metsseahakklihakarp mul käes on.

No Comments

Post a Comment