Pet Dog Ambassador Program

Parim võimalus teenida tunnustust ja tiitleid on reaktiivse koera puhul online – eksamid. Õpid nõutud oskused omas tempos, filmid ja saadad eksamineerijale hindamiseks. Nii teenisime me oma Novice Trick Dog tiitli ja nüüd ka tiitli PDA2  Pet Dog Ambassador programmi raames.

Programmi viib läbi Pet Proffessional Guild ja programmiga saab lähemalt tutvuda nende kodulehel http://www.petdogambassador.com/Home .

PDA2 tiitli saime me päris kergesti (oi aga küll ma paanitsesin ja pabistasin), sest ma olen nende põhiharjutuste puhul  igapäevaselt palju vaeva näinud ja Kieferile ei valmistanud raskusi täita konkreetse programmi nõudmisi.

Eksamineerijale pidi saatma kokku 10 videot:

  1. Autosse minek, olek ja autost lahkumine – nõudmiseks lõdva rihm minnes, head kontaktid, väljudes samuti lõdva rihm
  2. Uksekombed – ei torma uksest välja, ootab ilusti, peale vabastamist ei torma uksest edasi vaid ootab kuniks perenaine sulgeb/lukustab ukse jne.
  3. Ahvatleva maiuse/mänguasja eiramine jalutuskäigul
  4. Lõdvas rihmas jalutamine, võõraga kohtumine ja viisakalt käitumine
  5. Toidu ootamine, lubab perenaisel toidu ajal käega kaussi lisada preemiat
  6. Siia tulemine, kätte andmine
  7. Hädastop’ile kuuletumine
  8. Keha, käppade, kõrvade katsumine. Hammaste ja tagumiku kontroll. Kõik protseduurid min 2 sekundit ja koer ei näita üles ebamugavust.
  9. Rahulikult paigal/matil olek kuniks perenaine vabastab
  10. Abilise kätte antuna perenaise ootamine, perenaise tagasitulles viisakalt käitumine.

Meie eksamineerijaks oli Claire Stanes (Lothlorien Dog Services) kelle tegemisi olen alati jälginud. Eksamineerijate nimekirjas oli veel väga palju mainekaid koeratreenereid aga mul on hea meel, et sain teha Claire’ga koostööd ja sooritada eksami.

Claire kirjutas meist oma kodulehel nii – https://www.facebook.com/lds1875/photos/a.230302882705.112734.230292737705/10153119136122706/?type=3&theater

PDA3 tiitlit (kus tuleb demonstreerida oskuseid toime tulla teiste koertega ja pingelistemas olukordades) me veel kohe ei püüa, sest väljatöötamisel on spetsiaalselt reaktiivsetele koertele mõeldud süsteem, kuidas saab koer eksami sooritada nii, et seeläbi ei peaks ta kogema stressi või ebamugavust. PDA2 kehtib 2 aastat, kiiret ei ole.

Mul on väga hea meel, et online programmid annavad palju võimalusi ka kodukoertele, sest sport- ja näitusekoertel on väga palju tiitleid võimalik võita aga ka kodukoeri tuleb premeerida tubli olemise eest ja nende peremehi tunnustada kvaliteetse ja järjepideva töö eest!

Võtke julgelt osa, sest need tiitlid on sama ausad ja kehtivad, kui kõik muud tiitlid!

Ja kes soovib panna tiimitööd proovile kuulekuses/ninatöös jm sportelementides, kiigake Denise Fenzi poolt loodud TEAM programmi , see kõik lihtsalt kutsub proovima! :)

Ja rallyfännidele ka – on olemas Cyber-rally, mis on leitav: http://www.cyberrally-o.com/

 

Assessed by Claire Stanes

No Comments

Post a Comment