Huskypargi külastus 23.03.16

Kolmapäeval, 23.03 käisime väga toreda seltskonnaga huskypargis koerarakendiga sõitmas ja indiaani tipii’s lõkkepaja ümber hundijutte vestlemas.

Rohkem infot ja pilte vahva Raja Talu kohta Raplamaal leiate http://kelgukoerad.ee/kennel/

Ma olin juba ette terve päev kui kuumadel sütel, sest ei teadnud, mis mind ees ootab ja tahtsin tutvuda tõeliste kelgukoertega. Kui lõpuks kella 18ks kohale jõudsime, oli vaatepilt (ja kuuldemäng) veel ägedam, kui ma oleks osanud oodata.

kennel hellerkantri
Päikeseloojand Raplamaal

Kõigepealt võtsid meid vastu kolm hobust, kes soovisid iga külalise käest saada tervituskomitee esindamise tasuks leiba. Siis tutvustati meile imetoredaid koeri, keda oli lausa 38! tükki! Esimene neist on pildil, teistega tutvudes ei olnud aega pilte klõpsutada, sest mõlemat kätt läks silitamiseks vaja :)

alaska malamuut
Tervituskomitee koerlaste esindaja
siberi husky
Kelgukoerad

Kõik koerad olid väga sõbralikud ja aktiivsed ning soovisid suhelda.
Suhelda soovis ka pere kass Ilves, keda koerte jutustamine ei heidutanud grammigi. Ilves oleks tahtnud kõike head kraami maitsta, mida külalised tõid aga kraam suleti ägedasse tarekesse, kus oli küdema pandud kamin ja lauale soe tee ning pirukad.

Kui olime kõikide kasvandikega tutvunud, saime vaadata kuidas kelgu ette hakati rakendama koeri. Ja küll oli hea, et see kelk korralikult kinnitatud oli! Koerad olid nii hoos ja oleks koheselt rajale tormanud. Ja milline jutumüra kõikide koerte poolt kogu üritust saatis.  Sõit toimus 9 koeraga.

 

Meie sõitsime teisena, sain üles filmida rakendi stardi, seda oli nii lahe vaadata!

Ja see sõidukogemus oli väga väga väga lahe! Kujutage ette kelku sahisemas, ümberringi mets ja taevas siramas täiskuu. Milline kooslus!

Kui alul mõtlesime, et küll oleks olnud lahe sõita päikeseloojang taustana saatmas, siis täiesti ereda täiskuu saatel oli kõik veel ägedam. Kindlasti plaanin järgmine talv tagasi minna koos perega!

siberi husky alaska malamuut
Sõit täiskuu saatel

Peale sõitu oli pildistamise aeg ja usinamad oskajad rakendasid kõik koerad kelgu eest lahti ja talitasid oma kohtadele tagasi. Selleks ajaks hakkas väike külmapoiss ligi hiilima ja oli igati õigesti ajastatud soojas tares kuumade pirukate nautimine ja saateks kelgukoerte videokompilatsioonide vaatamine.

siberi husky

Ja muidugi juttu jätkus kauemaks koerahuvilistena, kes me kõik olime kokku saanud.

Ca 30 minuti pärast kolisime ümber indiaani tipii’sse, mis oli selleks ajaks juba üles soojenenud ja kuulasime eesti neiu Laura Kiiroja (pikem kokkuvõte Eestis toimunud seminarist: Tants koos huntidega )  jutustusi huntidest ja nende sotsialiseerimisest.

Tipii’s olemise tegi müstiliseks tipii seinast läbi kumav kuu ja taamal kostuv koerte ulg. Nagu päriselt oleks kuskil indiaani reservaadis (nojah, välja arvatud muidugi see külm ja lumi mis fantaasiapilti rikkusid)

alaska malamuut
Indiaani püstkoda täiskuu paistel

Taaskord saime veendumust, et karistusmeetoditega ei ole õige loomi kasvatada. Eriti hunte. Ja loomulikult ka meie parimaid sõpru – koeri.

Õhtu möödus kahjuks liiga kiiresti ja ootamatult oli kell juba 22 läbi. Oligi aeg asuda tagasiteele Tallinnasse. Koju jõudsin ma kell 00, surmväsinud aga nii õnnelik ja emotsioone jagus järgmisekski päevaks veel kuhjaga.

Soovitan kindlasti külastada meie Eesti oma tegijaid, meie oma koerakasvatajaid kes võtavad oma tööd tõsiselt ja kasvatavad oma koeri hinge ja südamega, pakkudes neile vajalikku liikumist ja rikastust elus.

Aitäh Helle ja kennel Hellerkantri võõrustamast!

alaska malamuut

No Comments

Post a Comment