Aprillikuu kokkuvõte

Heihei! Kuidas kõigil läheb ja läinud on?
Meil läheb jätkuvalt hästi. Me ei ole küll treeningutesse jõudnud, kuid see ei tähenda et kodus loorberitel puhkaksime.

Seekord võtsin Fenzi akadeemias 3 erinevat kursust – “Shaping” Sue Ailsby juhendamisel, “Relationship Walks” Donna Hill’i juhendamisel ja “Training Levels 1” Sue Ailsby juhendamisel.

Shaping ehk vabavormimine on osutunud minu jaoks kõige põnevamaks ja olen igapäevaselt tegelenud sheipimise õppimisega. Kui alul tundus, et see ei ole ometi võimalik et ma saan Kieferi panna ümber tabureti käima ilma ühtegi vihjet andmata, siis 7 hoolikalt planeeritud sessiooni hiljem see õnnestus! Jagan teile ka oma videot, kus on sisse jäänud ka mõned naljakad eksimused AGA lõpuks läks koeral “pirnike põlema” ja ta otsustas proovida ümber tabureti kõndi :) Ümber tabureti kõnni osa on muidugi see, mida teie ärge alguses järgi tehke. Algaja vormitav koer peab saama oluliselt rohkem preemiaid oluliselt pisemate edusammukeste eest.

Tundub igav eks? Aga tegelikult ei ole :) Ma ei saa temalt nõuda keerulisemaid asju enne, kui ma ei saa hakkama lihtsate asjade õpetamisega. Ja see õpetamine on tõesti teistmoodi. Ilma igasuguse vihje või suunamiseta tuleb koeral astuda õige samm ja peremehel vastata et jah, see oli see mida ma tahtsin, et sa teeksid. Vägev.

ÕNNEKS tuleb suvi ja ma saan viia end teistel kursustel ka järjele, sest praegu võtab vabavormimine oma 3 loenguga nädalas kogu mu aja. Training Levels on veel intensiivsem – 6 loengut nädalas.
Jah, trennidesse me ei ole jõudnud aga treenime me pea iga päev. Usun et siin annab ka liikuv pilt rohkem edasi, kui pikk ja kuiv jutt.

Antud videos on meie koduhoovi trennisessioon. Ma olen Kieferi üle tõeliselt uhke, sest eelmine kevad samal ajal ei olnud temaga veel võimalik koduhoovis treenida. See oli tema jaoks liiga raske ja mina ei olnud tema jaoks veel oluline. Aga vaadake millise rõõmuga ta nüüd minuga aias mängib ja harjutusi teeb! Tõeline koduõue-tšempion :)
Jah, sess venis küll natuke pikale ja Kiefer väsis lõpuks ära aga seda juhtub meil kõigil.

Ja video intensiivses keskkonnas treenides, saatjateks tihe autoliiklus ja koerteaedikus toimetav koer. Jah, pikk video küll (üle 6 minuti) aga selliseid videosid ma kajuks väga lühendada ei saa sest ükskõik mis ka videos ei juhtuks, on tähtis teada mis eelnes olukorrale ja/või mis järgnes.

Video on tehtud minu uue seikluskaameraga, mille kasutamist ja paigutamist pean ma veel  õppima. Luban, et kindlasti on tulemas ka oluliselt parema paigutuse ja kvaliteediga videosid aga nagu ikka – kvantiteet on koeratreenimisvideotel olulisem kui kvaliteet.

Ahjaa ja postiljon käis ja tõi paki! Sain uue raamatu, mille plaanin suvel läbi lugeda!Koera treenimise raamat

Tegu on Grisha Stewart’i (http://grishastewart.com/bat-overview/ ) raamatuga, mille nimi BAT tähendab käitumise kohandamise tehnikat.

Ma ei hakka kõike eesti keelde ümber jutustama, sest selle tänuväärse töö on juba ära teinud Jette Feigenbaum, Tunnekoera.ee’st.

BAT eesti keeles

Mina ootan väga, mil leian aja et raamatut põhjalikult lugema hakata, sest ka antud raamat kätkeb endas paljut, mida kasutan igapäevasel treenimisel juba tänu Emma abile ja ilmselt leian sealt ka asju, mida saaks teisiti/paremini teha.

 

Märtsi lõpus jõudis kohale meie NTD (Novide trick dog) tiitel. Märtsi algsues tundsin, et olen valmis ja Kiefer oskab 15 erinevat trikki. Saatsime video oma 15st trikist ja hurraa! Kiefer oli nii tubli, et žürii premeeris teda tema elu esimese tiitliga! Kindlasti plaanime jätkata järgmise (Intermediate Trick Dog) tiitli püüdmisega aga hetkel olen pühendunud vabavormimise õppimisele, mis omakorda hõlbustab keerukamate trikkide õpetamist.

trikikoer diplom

Igakevadine pesemine, trimmimine, kammimine sai ka tehtud. Võttis aega ca 3 tundi aga koer on nüüd nii puhas ja pehme ja karvad ei ole sorakil. Õneks talle pesemine ja tema kallal mässamine meeldib. Kas ei ole mitte ilus kevadine koer nüüd?

ilus koer

Selline on olnud meie tegus aprillikuu, loodetavasti jõuan mais tihedamini postitada :)

No Comments

Post a Comment