Amanda otsib kodu!

Tere!

Amanda
Amanda

Mina olen Amanda ja saan juunis 2019 juba viieaastaseks! Olen segavereline ja minu välimus on päris äge. Nagu klassikaline Eesti hundikoer.

Ma olen õrna hingega, energiline, emane koer. Minu suurimaks eripäraks on see, et ma ei ole välismaailmaga väga palju kokku puutunud. Mõnes mõttes on see hea, sest ma ei ole saanud halbu kombeid õppida. Samas on see natuke paha, sest ega ma inimmaailma reeglitest ka väga palju ei tea.
Videolt on näha, et ma olen rihmas jalutades ärevil, samas tänu oma uue sõbra oskuslikule käsitlemisele suudan suhteliselt hästi liikuda. Kui ma seda veel rohkem saaksin õppida, siis läheks edaspidi veel ladusamalt.

Mulle meeldivad inimesed väga. Vahel kipun neid kannast suunama õigesse suunda ja lapsed miskipärast kukuvad, kui ma mängu sekkun. Luban, et kui mulle õpetatakse kuidas käituda, siis ma oskan palju paremini tegutseda

Ma olen tahumatu – olen kiipimata, steriliseerimata, vaktsineerimata ja ussikuuritamata. Ma arvan, et kui leian omale toreda pere, keda usaldama hakkan, siis luban need protseduurid heade maiuste nimel ära teha. Aga see maksab palju häid maiuseid, ma olen ikka selle põlvkonna lumehelbeke, kes tahab 1400maiust palka saada!

Ütlen kohe ära, et ega nende maiustega ka kerge ei ole. Ma ei ole harjunud maiuseid sööma ja võin olla selline, kes keeldub ka uues olukorras kõige paremast. Ära anna alla vaid proovi uuesti. Kui julgen süüa, siis söön heameelega. Minu uus sõber andis mulle tutvumisel näiteks hakkliha, aga kui keskkond mind ikka ära hirmutas, siis see hakkliha mind ei ahvatlenud. Ma lihtsalt muretsesin liiga palju.

Olen oma elu elanud aedikus ja olnud õuekoer. Minu ainus palve on, et kui Sa kaalud minu enda koju kutsumist, siis 56874509_371120086821234_8817458272597442560_npalun ole hea leia aega minuga tegelemiseks ja ära jäta mind ketti või samasugusesse aedikusse.
Ma olen nõus tulema ka tuppa elama, aga siis pead Sa mulle õpetama, mida Sa ootad minust ja andma andeks, kui ma kohe ei oska inimmaailmale kohaselt käituda.
Aedikus olen olnud häälekas, nii saab ju kõik pätid kohe kaugele eemale peletada. Samas kui mul on turvaline olla, oskan ka vaikne ning rahulik olla. Näiteks kui mu uus sõber mind vaatama tuli, olin täitsa tasa ja sain preemiaks aedikust välja!

 

 

Kuidas saan läbi teiste loomadega ja kas olen kunagi kedagi hammustanud?
Olen läbi aia näinud teist armsat koera ja mulle ta meeldis. Meid küll kunagi kokku ei lastud, aga teda oli tore vaadata! Kui keegi õpetaks mind teiste koertega ka suhtlema, oleksin väga õnnelik, sest kuni loovutuseani olin koos õdede-vendadega ja ikka natuke õppisin ka seda, kuidas teistega rääkida
Hammustamine – hehh, teate. Kui keegi ikka unustab värskelt küpsetatud šašlõki lauale ja mina selle leian, siis see on minu oma! Tuli jahh kord üks onu vahele, kes arvas teisiti ja siis ma tõesti hammustasin teda. Aga ma säilitasin kaine pea ja hammustasin korra ja konkreetselt, ma ei läinud peast hulluks ja ei purenud.
Ehk jõuame jälle otsapidi algusesse – kui mulle õpetatakse, et inimeste asjad on inimeste asjad, siis ma annan endast parima, et seda mõista.

Millist kodu ma otsin? Otsin üht toredat inimest või peret, kes oleks nõus alguses võtma mind, kui kutsikat ja õpetama kõike, mis puudutab alates lihtsatest käitumisnormidest kuni sotsialiseerimiseni välja. Ma tahan, et minu inimesed paneksid mulle selga jalutustraksid ja näitaksid, milline see maailm siiski meie ümber on.

56985457_2642290629118536_5735061996328452096_n
Ma väga palun, et minu uues kodus minuga ei riieldaks ega karistataks, vaid näidataks, mida ma saaksin teha selleks, et asjad kukuksid õigesti välja. See tähendab, et mu uuel inimesel peab olema varutud palju kannatust. Õnneks saan selleks kaasa ühe abinõu: minu uus sõber ütles mulle veel kõrva sisse, et kui ma saan uude koju, siis uus kodu saab tuge ja nõustamist koertekool Krati treenerilt. Mul on selline tunne, et kui inimesed istuvad maha ja peavad nõu, et kuidas mind kõige paremini treenida, olen varsti maailma lahedaim koer!

Ja äkki minu tulevane, uus pere on nõus vahel ka minu sõpra kostitama infoga minu käekäigust, vat see oleks lahe!

Ja igaks juhuks mainin ka, et see kuulutus on inimese poolt koostatud. Ta võib küll arvata, et ta teab, mida ma mõtlen, kuid jätame siin ruumi ka minu isiklikule arvamusele, ole avatud minuga, luban et teen sama!

Kui tunnete, et soovite Amandale kodu pakkuda või vajate lisainfot, palun võtke ühendust telefonil 58145713 (9-19) või mari.piht@koertekoolkratt.ee.

No Comments

Post a Comment